Bliżej niż dalej!

Jesteśmy blisko, a jednocześnie daleko na naszej ścieżce biznesu. Dostaliśmy do testów 3 rodzaje kaw jakie może dla nas produkować nasz partner biznesowy. Teraz z Adamem musimy wybrać ten właściwy smak. Do tego wykorzystamy własne podniebienia ale również kubki smakowe naszych przyjaciół i rodziny. Prawda jest taka, że najważniejsza ocena to nasza ocena, ponieważ jak stworzymy coś w co wierzymy i poczujemy to będziemy w tym uczestniczyć całym sercem. Czasami ludzie na siłę sprzedają produkty, a przecież decyzja o zakupie najczęściej pochodzi z serca. Zobacz jak sprzedaje Tobie kosmetyki najlepsza przyjaciółka, która zachwala ich działanie i skuteczność. Zobacz jak kupujesz nowy serial kiedy przychodzi do Ciebie kumpel i z pasją opowiada o jego fabule. Reklama to oddziaływanie na pragnienia i zapełnianie pewnej luki potrzeb. Idąc o krok dalej reklama to również tworzenie potrzeby i potęgowanie uczucia utraconej szansy. Zadaniem dobrego sprzedażowca jest stworzenie poczucia, że jeżeli nie kupię to coś stracę. Nie zrobi tego jednak nawet najlepszy specjalista bez wiary w to co sprzedaje. Prawda jest taka, że jeśli chcesz coś sprzedać to musisz chcieć też to kupić.

Pomieszałem trochę żelaznej wiedzy, własnych doświadczeń oraz osobistych twierdzeń i wrzuciłem do jednego kotła. Prawda jest taka, że widziałem w swoim życiu ludzi, którzy sprzedają coś od niechcenia i takich, którzy bardzo wierzą w oferowane przez siebie produkty i usługi. Nie muszę chyba mówić od których częściej kupowałem. Szwagier mój razem ze wspólnikiem sprzedają systemy alarmowe, monitoring oraz różnego rodzaju nowoczesne zabezpieczenia mienia. Ich domy są wręcz naszprycowane tą technologią ponieważ oni sami kupują, testują i autentycznie jarają się tym co robią. Ich firma każdego dnia rozwija się i zdobywa nowych klientów i to właśnie za sprawą energii, którą emanują.

W naszym wypadku jest dokładnie tak samo. Każdy filmik, który tworzymy z Adamem na naszym kanale YOU.Cafe, cała koncepcja własnej marki kawy, którą każdy z nas kocha to działania, które uwielbiamy. Sama kawa musi być również wyrazem naszych uczuć i tego, że jak nikt nie będzie chciał kupić to z radością wypijemy ją sami 😀 Wierzymy jednak, że będzie to koncepcja, którą zarazimy wszystkich.

Za parę dni pojawi się filmik na YouTube, w którym będziemy testować w ślepej próbie 3 kawy. Są to specjalnie pod nasze życzenie stworzone mieszanki, z których musimy na ten moment wybrać tą jedną jedyną. Obawiam się iż wszystkie nam będą smakować i nie będziemy mogli zdecydować się odrzucić którąkolwiek.

Kolejnym krokiem jest stworzenie etykiety i opakowań. Tu wykorzystamy umiejętności graficzne Adama lub Agaty co oznacza, że od początku do końca stworzymy produkt własnoręcznie. Pracy przed nami dużo ale nic nie cieszy mnie bardziej niż tworzenie czegoś od podstaw.