Dlaczego inwestuję w ten biznes?

Co do zasady, mógłbym zamknąć ten tekst w jednym zdaniu. Jeśli nie będziesz podlewać drzewka to uschnie. Niby proste i oczywiste. Rozejrzyj się jednak, ile jest przedsiębiorców, którzy zamiast karmić swój biznes, robią wszystko, aby wycisnąć z niego resztki pieniędzy? Tłumaczą sobie swoje działania tym, że tną koszty a potem pojawiają się nowe wydatki – niestety niezwiązane z prowadzoną działalnością… Czasami to niewłaściwe zgranie zespołu i wyznaczanie celów. Okazuje się bowiem, że każdy ma inny pomysł na spółkę i inne własne priorytety, co przekłada się na brak jednego spójnego celu przedsiębiorstwa. Czasami brak wiedzy i właściwej edukacji – jakby to, co oczywiste nagle było jakąś niepojętą abstrakcją. Innym razem jest to zwyczajne pazerstwo. Życie pisze różne scenariusze.

Ja wierzę, że we własny biznes należy inwestować na bieżąco. Nie wystarczy raz postawić firmy na nogi, a potem czekać aż pojawią się profity. One może się pojawią, ale czy będą rosły wykładniczo, czy zatrzymają się w miejscu? No cóż.. kiedy obserwuje różne firmy w różnych branżach, wygląda trochę tak, jakby zapomniano, że aby firma i jej właściciele mogli zarobić więcej trzeba inwestować więcej i sprzedawać więcej. Tylko tyle i aż tyle.

Dlaczego inwestuję w YOU.Cafe? Bo już teraz widzę, że wszystkie decyzje są podejmowane wspólnie, i co ważniejsze – są egzekwowane. Nie ma sytuacji, że coś się ustaliło, a potem nie ma chętnych do pracy. Tutaj po raz pierwszy czuję, że nasz team (Piotr, Mateusz, Agata i ja) jest zgrany. Może nie odkryliśmy jeszcze tego głównego celu, o który walczymy, ale wszelkie pomysły i decyzje są omawiane i realizowane na bieżąco.

Oczywiście, wiemy, że chcemy zbudować własną markę kawy. Pragniemy podnosić poziom przedsiębiorczości w Polsce (stąd też idea biznesu przy kawie i naszego kanału na YouTube), ale co dalej? Jeszcze nie wiem. Jesteśmy eksperymentem i to, co zazwyczaj jest przemyślane przed pokazaniem marki światu – u nas się dopiero krystalizuje. A to czyni cały ten proces ciekawszym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s