Weekend z rodziną i przyjaciółmi

Wracam! Pełen sił i dobrej energii. Spędziłem wspaniały weekend w lesie z rodziną i przyjaciółmi. To szczerze powinno być na receptę i wręcz obowiązkowe rozwiązanie dla każdego. W takich chwilach, takich miejscach i z takimi ludźmi człowiek ma chwilę aby odciąć swój zawalony pracą i biznesem umysł.

Jedziesz w jedno z takich miejsc gdzie na chwilę zapominasz o kredytach, problemach w firmie, zaległościach które stworzyłeś/aś mimo pełnej mocy każdego dnia. Wiesz, że to jest ten czas gdzie liczą się tylko oni, ci którzy Ciebie otaczają. Tam nie masz wifi ani tefałenów, ale wiesz że właśnie nie mając tego masz o dużo więcej. Zbliża się poniedziałek i zaraz się zacznie, ale po takim weekendzie nie jest on straszny. Wręcz cieszysz się, że się zacznie kolejny tydzień przynoszący nowe możliwości i szanse. Ciekaw jestem czy to może ten zbliżający się tydzień będzie tym, który w życiu biznesowym będzie najważniejszy i przybliży mnie/nas do celu.

Cel jest nam wszystkim jasny i oczywisty. Stworzyć kawę, która pod marką YOU.Cafe będzie rozpoznawana przez ludzi w każdym wieku bez względu na płeć. Może teraz pójdzie spojler ale jak wspominam w jednym z odcinków, dla mnie MARKA to JAKOŚĆ. Chcemy więc zaoferować konsumentom jakość w odpowiedniej cenie. Osobiście po cichu liczę na to, że będzie w naszej kawie coś na tyle wyjątkowego, że za parę lat nie będzie potrzeba widzieć etykiety aby wiedzieć, że to nasza kawa.

Przed nami kilka zagadnień przedsiębiorczych, które musimy rozwiązać. Najważniejsze są kwestie inwestycji. Zupełnie inaczej rozwiązuje się zadania na studiach gdzie pieniądze nie są pieniędzmi tylko liczbami na kartce, a czym innym jest zarządzać własnymi środkami lub rozważać kredytowanie. Kolejny aspekt to konsumenci. Czy produkt który chcemy stworzyć będzie tym po który będą sięgać i wybierać spośród wielu marek już działających. Zawsze ciężko wbić się z czymś nowym skoro ludzie mają już swoje przyzwyczajenia i upodobania. To tylko dwa z wielu wyzwań, które są przed nami.

Dzięki takim ambitnym ludziom jak Adam, Mateusz czy Agata jesteśmy w stanie stworzyć coś niesamowitego i dlatego nie mówię o „problemach”, które nas czekają lecz o „wyzwaniach”. Mamy dziś dzielną drużynę i maszerujemy wspólnie po zwycięstwo.