W poszukiwaniu tożsamości

Chciałbym napisać Tobie jak powstało You.Cafe. Prawda jest taka, że ono cały czas się tworzy. To jest w tym wszystkim najfajniejsze. Zaledwie niedawno, razem z Piotrem wpadliśmy na pomysł stworzenia naszej wspólnej marki. Marki, która łączy w sobie dwie różne, aczkolwiek spójne drogi.

Piotr prowadzi własną restaurację, miejsce spotkań dla wspaniałych ludzi. Ja z kolei lata temu prowadziłem stronę, której celem była promocja wydarzeń biznesowych przy kawie. Ta strona przestała istnieć i przez kilka lat ów domena internetowa czekała na lepsze czasy. Dzisiaj pod jej adresem czytasz tego bloga.

Historia w moim przypadku zatoczyła koło. Czuję jednak, że tym razem – nasze wspólne dziecko You Cafe dożyje swojej pełnoletności, rozwinie skrzydła i osiagnie sukces większy niż jesteśmy sobie w stanie dzisiaj wyobrazić.

Jak przy każdym innym projekcie i tutaj staraliśmy się zwizualizować i przedstawić naszą markę w sposób spójny do jej kontekstu i w zgodzie z jej charakterem.

W większości przypadków, kiedy tworzyłem nową markę lub produkt spędzałem godziny, a nawet dni w poszukiwaniu właściwej nazwy, a potem… stworzeniu logo. Tym razem było podobnie. Idea była prosta – ma być kawa, mają być rozmowy i dyskusje. Wystarczyło połączyć te dwie koncepcje w jeden obraz. Po cichu liczę na to, że się nam udało. Na koniec postanowiliśmy ubrać to w eksperyment biznesowy.

Wydaje się, że mamy już wszystko ogarnięte. Jest nazwa, logo, strona, etc. Prawda jest taka, że to dopiero początek. Szczyt góry lodowej. Teraz czeka nas najcięższa praca.

Chcemy Ci pokazać, że nasz eksperyment jest warty tego, aby go śledzić. Chcemy w nim pokazać, jak my, przeciętni kolesie z Tczewa pokonujemy różne przeszkody na drodze do naszego sukcesu. Jak radzimy sobie z przeciwnościami losu. Jakie podejmujemy deczycje operacyjne i dlaczego. To nie będzie poradnik pt.: „Jak to zrobić, żeby było dobrze”. Nie mam pojęcia, jaka będzie przyszłość, ale możesz się uczyć na naszych błędach i osiągnięciach.

Chcemy, żebyś mógł się utożsamiać z naszą marką.

Prawda jest taka, że nie mam aktualnie sam pojęcia, co stanowi naszą tożsamość. Cały czas jej szukam. Czasami nie mogę zasnąć bo nie daje mi to spokoju. Wierzę jednak, że to się z czasem zmieni. Z Twoją pomocą. Przecież nie jestem w stanie wejść do Twojej głowy i stwierdzić, co sprawiło, że dotrwałeś z czytaniem tego tekstu do tego momentu. Jakie masz oczekiwania? Czego pragniesz?

W głębi duszy czuję, że my, ludzie, chcemy po prostu przebywać w środowisku, w którym czujemy się wolni i nieskrępowani. Środowisku, w którym spotykamy ludzi, którzy pomagają nam rozwinąć skrzydła, a nie je podcinają. Środowisku, w którym możemy swobodnie nawiązywać relacje bez obawy, że ktoś na nas krzywo spojrzy. Środowisku, które uczy a nie ogłupia. Chciałbym, żeby takim środowiskiem było You Cafe. Chciałbym, żebyś zbudował je z nami i pomógł nam odkryć naszą tożsamość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s